KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912029
nr 1491 2029
Gunnar Nordström
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, Riddarholmen från Södermalm. Januari 1991. Signerad, daterad. Olja på duk, 73x92 cm, yttermått inklusive ram: 78x97 cm
Gunnar Nordström, svensk målare född 1921.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:24:29
23/9 16:17:44
1.500 kr
25/9 18:40:32
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm